Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Pasinler Ticaret ve Sanayi Odası
YOZGAT TSO

Dünyayı gezmek onun için zor değil

Bu haber 08 Haziran 2020 - 11:52 'de eklendi ve 514 kez görüntülendi.
Dünyayı gezmek onun için zor değil

KYK Bursuyla Günde 40 TL Harcayarak Dünyayı Gezen Üniversiteli Genç.

21 yaşında ve İşletme öğrencisi olan Barkın Özdemir, tutkularının peşinden gidebilmek için okulunu 1 yıl askıya alıp kendini dünyayı gezmeye adayan cesur bir genç. Okula ara verip dünyayı gezmek ne kadar akıllıca bir fikir diyenlere, “Bir yıl geç mezun olsam ne olacak ki; dünyayı dolaşıyorum, bundan daha büyük okul olamaz.” diyor.

Güney Amerika’dan Avusturalya’ya rota ayırt etmeksizin 9 aydır seyahat etmeye devam ediyor. Yola koyulması için kafa lambası, kamera, not defteri, kamera ve birkaç parça kıyafetini yanına alması yeterli oluyor.

Bütçesini ise devletin üniversite öğrencilerine aylık verdiği 400 TL’lik kredi oluşturuyor. Üniversitenin ilk yılında yine aynı krediyi bu hayalini gerçekleştirebilmek için biriktirip ilk Avrupa turuna bu sayede çıkmış ve devamı gelmiş.

Kendisi şunları söylüyor: “Dünyayı gezdikçe hayatımla ilgili aldığım önemli kararları hep seyahatlerim sırasında aldığımın farkına vardım. Duyguları yoğun yaşayan biriymişim meğer ve tahmin ettiğimden daha cesurmuşum. Hala bazı yerlere hangi cesaretle gittiğime inanamıyorum.”

Ekvator’da tanımadığı bir kız için kavgaya karışmak, Stellenbosch dağlarında kaybolup 8 saat mahsur kalmak, Brooklyn’de sıra dışı partilere katılmak, Budapeşte’de kalacak yer bulamayıp banklarda yatmak gibi unutulmayacak anılar ve benzersiz deneyimler tecrübe etmiş.

Şimdi ise son durağı Şili’de, Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında oradaki çocuklara İngilizce Öğretmenliği yapıyor. Yanında kaldığı aile tarafından karşılanan bir öğünü hariç günde 40 TL harcıyor.

Şili’den sonra Arjantin, Uruguay, Brezilya, oradan da çok kişi tarafından bilinmeyen Gayana’ya kamp yapmak için gitmek istiyor, en büyük hayali ise Antarktika’ya geçmek.

Barkın Özdemir’in Instagram profiline buradan ulaşabilir, kendisin daha yakından takip edebilirsiniz.

Etiketler :
FOTO GALERİLER
EN SON YAYINLANANLAR
İLGİLİ FAALİYETLER
SON YAYINLAR