Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Pasinler Ticaret ve Sanayi Odası
YOZGAT TSO

Harvard'a bir Türk

Bu haber 08 Haziran 2020 - 11:57 'de eklendi ve 743 kez görüntülendi.
Harvard'a bir Türk

“Akıllı Telefon Kullanmadım” Diyerek Harvard’dan %100 Burs Kazanan Gururumuz.

Dünya’nın en saygın ve en iyi üniversiteleri arasında yer alan Harvard Üniversitesi'nin başvuru yazısında lise 1'e kadar akıllı telefon kullanmadığını belirten Türk öğrenci Nil Çakırca'yı %100 burslu olarak kabul etti.

Manisa'da öğretmen bir ailenin iki çocuğundan biri olan Nil, İzmir Amerikan Koleji'nde de burslu ve yatılı olarak okuyor.

Bu sene mezun olacak olan Nil, üniversiteye başvuru mektubunu doldururken tüm samimiyetiyle içini dökmüş. Nil'in bu samimiyeti de Amerikalı eğitimcilerin dikkatini çekmiş.

Nil, liseyi ilk kazandığı zamanlarda ailesi akıllı telefonların hem sağlık hem de çevre açısından zararlı olduğunu düşündüğü için kendisine akıllı telefon almadıklarını belirtti.

Nil, yılda 40.000 kişinin başvurduğu fakat sadece 500 kişinin farklı oranlarda burs kazandığı Harvard Üniversitesi'nde ekonomi ve hukuk okumak istediğini söylüyor.

Başvuru yazısında Türkiye'deki eğitim sistemindeki boşluklardan da bahseden Nil, ne olursa olsun ülkesine geri döneceğini ve ülkesi için hizmet edeceğinin de altını çiziyor.

Biz de Nil'i bu örnek başarısından dolayı tebrik ediyoruz! 🙂

 

Etiketler :
FOTO GALERİLER
EN SON YAYINLANANLAR
İLGİLİ FAALİYETLER
SON YAYINLAR