Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Pasinler Ticaret ve Sanayi Odası
YOZGAT TSO

PTSO, ZIRAAT BANKASI iLE “BANKKART BAŞAK TEDARiK ZINCiRi FiNANSMANI” PROTOKOLÜ iMZALADI.

Bu haber 17 Aralık 2020 - 15:28 'de eklendi ve 487 kez görüntülendi.
PTSO, ZIRAAT BANKASI iLE “BANKKART BAŞAK TEDARiK ZINCiRi FiNANSMANI” PROTOKOLÜ iMZALADI.


Tedarik zinciri finansmanına yönelik Ziraat Bankası’nın yeni ürünü için TOBB’a bağlı odalar ile iş birliğine giden Ziraat Bankası, Pasinler Ticaret ve Sanayi Odası ile de bir iş birliği protokolü imzaladı.

10.12.2020 tarihinde Ziraat Bankasının Güvenli Ticaret Sistemi-Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı ürünü; TOBB ve bağlı tüm Oda, Borsa ve Meslek Komitesi Başkanlarına tanıtılmış ve TOBB ile Ziraat Bankası arasında aynı gün iş birliği protokolü imzalanmıştı. Söz konusu protokol Pasinler Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri için de PTSO ile Ziraat Bankası arasında imzalandı.

İmzalanan iş birliği protokolü hakkında bilgi veren Pasinler Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı TAŞBAŞI, “Ziraat Bankasının Güvenli Ticaret Sistemi-Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı ürünü ile; alıcılar ve satıcılar arasında büyük bir tedarik zinciri kurulup, üye işyeri ve kurumsal kart alt yapısı üzerinden özel fiyatlama ve vade avantajı sunulacak. Böylece alıcı ve satıcılar kendi nakit akışlarına uygun ödeme takvimi oluşturabilecekler. Ancak bu sistemde en avantajlı şeylerden biri, sistemin içerisindeki firmalara uygulanacak düşük faiz oranları.” dedi.

TAŞBAŞI , “Sisteme katılan alıcı ve satıcılar kendi aralarındaki ticareti, kartlı ödeme sistemi üzerinden güvenli bir şekilde yaparak bu sayede iş hacimlerini artırabilecekler. Alıcı ve satıcı arasındaki tahsilat riski ortadan kalkacak, alıcıların ürün ve hammaddeye daha hızlı ve kolay ulaşmaları sağlanacaktır. Satıcıların da hem tahsilat riski ortadan kalkacak hem de PTSO’da piyasa koşullarına göre daha uygun maliyetle finansman ihtiyaçlarını karşılayacaktır.” diye konuştu.

Etiketler :
FOTO GALERİLER
EN SON YAYINLANANLAR
İLGİLİ FAALİYETLER
SON YAYINLAR