Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Pasinler Ticaret ve Sanayi Odası
YOZGAT TSO

PTSO 29 Ekim Cumhuriyet bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Bu haber 29 Ekim 2022 - 10:17 'de eklendi ve 65 kez görüntülendi.
PTSO  29 Ekim Cumhuriyet bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Pasinler Ticaret ve Sanayi Odası (PTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Aydın TAŞBAŞI Cumhuriyetin kuruluşunun 99.yıl dönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Cumhuriyet’in, Türk Ulusuna bırakılmış en büyük miras olduğunu ifade eden PTSO Başkanı Aydın TAŞBAŞI, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Cumhuriyetimizin 99. yılına ulaşmanın sevinç ve gururunu yaşıyoruz. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkıp Milli Mücadeleyi başlatıp, 29 Ekim 1923 tarihinde de “Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare biçimi, Cumhuriyet idaresidir.” diyerek Cumhuriyeti ilan etmiştir. Cumhuriyet, demokrasiyi geliştiren en mükemmel sistemdir. Bireyin hak ve Özgürlükleri ancak ve ancak bu sistem sayesinde güvencede olabilir. Bu vesile ile Cumhuriyetimizin kuruluşundan bugüne kadar canlarını feda eden başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha şükran ve minnetle anıyor, Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutluyorum." şeklinde mesajını tamamladı. 

FOTO GALERİLER
EN SON YAYINLANANLAR
İLGİLİ FAALİYETLER
SON YAYINLAR